90 Saniyede 65,63 Euro Kazan! – İnternetten Para Kazanma

 

90 Saniyede 65,63 Euro Kazan! – İnternetten Para Kazan!

Hiçbir tecrübe ve yatırımınız olmadan günde 15 dakika çalışarak 65.63 Euro kazanmak ister misiniz? Evet, hiçbir konuma, işyerine, ekstra materyale ihtiyaç duymadan günde 15 dakikalık çalışma ile 65.63 Euro kazanmanız mümkün. Tüm bu çalışma için lazım olan şey internete bağlı bir bilgisayar. Daha detaylı bilgiler için lütfen videomuzu da izleyiniz.  

 

Evet, internete bağlı bir bilgisayarınız ve günde 15 dakikanız var. Bu vaktinizi internette gezerek harcayabileceğiniz gibi para kazanarak da geçirebilirsiniz. Hem de hiçbir koşul ve zaman sınırlaması olmadan. Bunun için ihtiyacımız olan tek web sitesi: www.fiverr.com. Fiverr sitesine giriyoruz. Ve para kazanmak için ilk adımları atıyoruz.

 

Fiverr nedir ve nasıl Fiverr’da para kazanılır?

Fiverr, dünya üzerinde en çok kullanılan freelance “bağımsız” iş bulma platformlarından yalnızca biridir. Fiverr’da  bizim gibi hizmetini satmak isteyen ve hizmet satın almak isteyen iki grup insandan bahsedilebilir. Fiverr’da freelancer olarak  “bağımsız çalışan” iş bulmak için illa yazılımcı, ya da grafiker olmanıza gerek yok. Çünkü Fiverr’da çok geniş bir iş olanağı mevcut. Peki nasıl bir genişlikten bahsediyoruz. Grafik tasarımdan, web sitesi yapımına, photoshoptan, özel derse hatta psikolojik desteğe kadar uzanan bir iş pazarı mevcut. İş pazarı diyorum çünkü sitede iş değil size freelancer olarak çalışacak insanları görüyorsunuz ama bu sizi korkutmasın. Çünkü Fiverr’da herkese yetecek iş var. 

 

Fiverr’de para kazanmak için ne yapmalıyım?

Bugün sizlere videomuzda ve burada logo tasarımı yaparak nasıl Fiverr üzerinden para kazanırız bunu anlatıyor olacağız. Öncelikle Fiverr sitesine girip freelancer “bağımsız çalışan”  olarak kayıt olmamız ve bir iş ilanı açmamız gerekiyor. Kayıt olma ve iş ilanı açma üzerine bu videomuzu ve bu yazımızı okuyarak daha detaylı bir bilgiye sahip olabilirsiniz.

 

Fiverr’da nasıl logo tasarımı piyasası ne durumda?

Öncelikle arama kısmında logo design olarak aratıyoruz. Karşımıza çıkan ekranda bir çok hizmet veren freelancer var. Fiverr’da en düşük hizmet açma sınırı 5$  fakat biz Avrupa tabanlı bir ülke olduğumuz için 5€ bizim için en düşün hizmet açma sınırıdır. Fakat logo tasarım fiyatlarına bakıldığında ğcretler bir hayli yüksek. Örneğin başlangıç paketi fiyatı olarak 57.90€ , 67.90€ veren ilanları da görüyoruz. Örnek olarak Zack Design diye bir profil var. Bunu incelediğimizde Level 2 “Seviye 2” bir satıcı olduğunu, portfolyosuna örnek olarak sade ve basit işlerinden eklediğini görüyoruz. Buna ek olarak 1159 tane yorumu olduğunu yani 1159 adet iş tamamladığını ve 21 adet işin de sırada beklediğini görüyoruz. Fiyat olarak gösterdiği 67€’dan 1159 işiyle yaklaşık 80 bin € kazanmış.

 

Fiverr için logo tasarımı nasıl yapılır?

Bunun için ilk olarak bir logoyu modelleyerek başlayabiliriz. Bunun için www.logomakr.com  adresine giriyoruz. Logo Makr‘da logomuzu modelleyebiliriz. Hiç İngilizce bilmeyen biri bile Google Translate kullanarak Logo Makr kullanabilir ve logolar modelleyebiliriz. Arkaplan rengini, yazı stilini ve pek çok şeyi yapıp logo modelimizi bilgisayarımıza indiriyoruz. Bu esnada bize paralı bir seçenek sunacaktır ama buna hiçbir gerek olmadığı için ücretsiz versiyon ile devam edebilirsiniz.  Logo Makr aracı bize yeterli gelmezse www.freelogodesign.org adresinden FreeLogo Design “FLD” aracını kullanabilirsiniz. FreeLogo Design de ücretsiz bir araç olup bizim işimizi kolaylaştıracaktır. 

 

Bütün bu araçlarla Fiverr üzerinden günde sadece 15 dakikanızı harcayarak 67€ kazanmanız mümkün. Ama ilk işlerinizde daha düşük bir ücrete de çalışmayı tercih edebilirsiniz. Bu alanda ilerlemek için Photoshop tarzı uygulamaları da öğrenmeniz tavsiyemiz olup konu hakkında daha detaylı bilgi ve uygulama için Youtube Öğrenmeyi Seviyoruz Kanalındaki videomuza ulaşabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir