Fiverr İş İlanı Açma

Merhabalar, sizlere bu yazıda Fiverr iş ilanı açma ile ilgili bilgiler vereceğim.

Fiverr bildiğiniz üzere yurtdışında en popüler olan dijital hizmet satan insanları bir araya toplayan aracı dijital hizmet platformudur. Sizlere bu içeriğimizde ise resimli olarak nasıl yeni bir iş ilanı açabileceğimizi anlatacağız.

Eğer daha önce Fiverr kayıt olma işlemini yapmadıysanız bilmelisiniz ki Fiverr’da sadece kayıtlı üyeler yeni bir iş ilanı açabilmektedir. O yüzden hemen bu yazımızı okumalısınız!

Hiç gecikmeden başlayalım!

1- Hesabımıza giriş yaptıktan sonra sağ koşedeki Switch to Selling yazısına tıklayalım. Bu yazı bize daha detaylı bir kullanıcı panelini açacaktır.

fiverr iş ilanı açma 1

2- Hemen ardından üstteki panelden Gigs yazan yere tıklıyoruz. Bu sayede bize tüm iş ilanlarımızı görebileceğimiz bir panel açılıyor.

fiverr iş ilanı açma 2

3- Gigs açıldıktan sonra sol köşeden tabii ki Create A New Gig butonuna tıklıyoruz. Bu sayede yeni bir iş ilanı açmaya yarayan paneli görebileceğiz.

fiverr iş ilanı açma 3

4- Hemen sonrasında ilk olarak iş ilanımız için bir adet başlık ve arama etiketlerini belirliyoruz.

fiverr iş ilanı açma 4

5- Kategorileri doğru bir şekilde seçmeliyiz. İnsanlar bizi bu şekilde bulacaklar!

fiverr iş ilanı açma 5

6- Eğer seçtiğiniz kategori sonucunda sayfanın altında şu şekilde bir uyarı çıktıysa bu demek oluyor ki: “Bazı kategoriler satıcıların yeteneklerini kanıtlamayı zorunlu kılar.” Yani eğer yeteneklerinizi kanıtlamak zorunda olduğunuz kategoriler varsa bu yetenekler ile alakalı ilgili bilgileri Fiverr’a göndermelisiniz. Bu işlem için size Fiverr zaten bilgilendirme e postası atacaktır. Biz gecikmeden ilerleyelim!

fiverr iş ilanı açma 6

7- Hemen sonraki sayfada ise ücretlendirmeleri belirleyeceğimiz bir panel ortaya çıkıyor çünkü fiverr iş ilanı açma konusunda kesinlikle ücretlendirme kısmını doldurmanız gerekiyor. Bu panelde aslında Fiverr piyasasına uygun bir ücret belirlemeniz uygun olacaktır.

fiverr iş ilanı açma 7

8- Sayfanın hemen altında artı olarak eklemek istediğiniz ücretlendirmeler var mı diye soruyorlar. Buradan uygun şekilde seçerek ilerlemeye devam edelim!

fiverr iş ilanı açma 8

9- Hemen sonraki sayfada ise çok önemli olan bir kısım karşımızda! Description kısmında iş ilanımız için etkili bir açıklama yazmalıyız. Bu açıklamayı müşterilerimiz görüp elbette ki okuyacaklar.

fiverr iş ilanı açma 9

10- Sayfanın altında sıkça sorulan sorular kısmı olacaktır. Bu kısımda sizlere sıkça sorulabilecek soruları ekleyelim ki insanlar size mesaj atmak ve işlem sürecini uzatmak zorunda kalmasınlar.

fiverr iş ilanı açma 10

11- İlerlediğimizde karşımıza bu şekilde bir sayfa çıkacak. Bu sayfa da aslında eğer müşteriden bahsettiğimiz iş için ek belge istiyorsak bunları alabileceğimiz bir form oluşturuyor. Bu form sayesinde müşteri ile ekstra bir iletişime geçmemize gerek kalmayacak. Lütfen fiverr iş ilanı açma işlemini başarılı bir şekilde tamamlamak için ihtiyacımız olan bilgi, resim, video gibi materyalleri çekinmeden isteyelim.

fiverr iş ilanı açma 11

12- Artık yayına almadan önce son bir kısım kaldı. Burada ise iş ilanımız için tabii ki resim, video ve pdf dosyası ekleyebileceğimiz bir panel var. Bu paneli doğru bir şekilde doldurmalıyız. Eklediğimiz medyalar Fiverr çalışanları tarafından kontrol edilecektir.

fiverr iş ilanı açma 12

13- Gördüğünüz gibi hemen altında sizlere fotoğraflar ve pdf dosyaları ekleyebileceğiniz kısımlar gösteriliyor. Ne kadar çok içerik eklerseniz Fiverr daki sıralamanız da o derece etkilenecektir.

fiverr iş ilanı açma 13

Evet, gördüğünüz üzere başarıyla yeni bir iş ilanı açıp fiverr iş ilanı açma konusunda bilgilendik. Artık bu sayfadan sonra Fiverr sizin iş ilanınızı kontrol edip absürt bir şey var mı diye bakacaktır. Bu yüzden size kalan tek şey aşağıdaki panelden son durumunu kontrol etmektir.

fiverr iş ilanı açma 14

Umarım sizler için yararlı bir yazı olmuştur.

Teşekkürler, bol kazançlar!

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir