Günlük 12.42$ Kazan (Kanıtlı) – İnternetten Para Kazanma

YouTube’da Google AdSense ile Para Kazanma

Sadece YouTube kullanarak günlük 13$ kazanmak ister misiniz? Karantinada eve kapandığımız bu günlerde kendimize maddi gelir elde etmek amacıyla YouTube’yi kullanabilirsiniz. İnternetten para kazanma serimizi YouTube Öğrenmeyi Seviyoruz kanalından izleyebilir, daha detaylı fikir edinebilirsiniz.

 

YouTube’de kanalımızdan farklı bir iş konsepti göstereceğimiz video ve yazımızda, kopyala yapıştır yaparak günde 13$, ayda ise 265$ kazanmanız mümkün. Herhangi bir iş tecrübesi, yatırım ya da yüksek teknolojik ürünler olmadan yapabileceğiniz bu iş ile, sizin de internetten para kazanma konusunda bir engeliniz yok.

 

İlk adım olarak

YouTube sayfasına yönlenerek arama çubuğuna aratmak istediğiniz içeriği yazıyoruz. Örneğin biz Techboomers yazıyoruz. Arama sonuçlarına baktığımızda eğitici videolar çeken bir kanal olduğunu görüyoruz. Kanalın sayfasını gezdiğimizde videolarında yüzlerini paylaşmadıklarını, kısa videoları düzenli bir aralıkla yükleme yaptıklarını görüyoruz. Video içerikleri olarak da güncel olarak aratılan konuların baz alındığını rahatlıkla görüyoruz. Videolarından birini izlediğinizde video öncesi ve video içinde görüntülü reklamların olduğu gözünüze çarpacaktır. Bu kanalın Google AdSense kullandığını anlatıyor. Google AdSense başvurunuzun onaylanması için 1000 abone ve 4000 saat izlenme oranını karşılamanız gerekiyor. 

 

Devam etmeden önce

Techboomers kanalının ne kadar gelir elde ettiğini görmek için SocialBlade sitesine gidiyoruz. Techboomers kanalını aradığımızda, aylık ortalama kazancının 1500$ – 24000$ arasında olduğunu rahatlıkla görebiliyoruz. Ayrıca, videolar kısa olduğundan, video başına  tek bir reklamın düştüğünü düşünerek SocialBlade sitesinden YouTube Money Calculator “YouTube Para Hesaplayıcı” seçeneğini tıklıyoruz. Burayı kullanırken araştırmak istediğiniz kanalın günlük görüntülenme sayısını da aklınızda tutmanız gerekiyor. Mesela, Techboomers kanalı için bu rakam günlük 190000. Hesaplayıcıda günlük görüntülenme sayısını girerek araştırdığınız kanalın reklam gelirlerini hesaplayabilirsiniz. Bu şekilde baz alındığında kanalın günlük kazancının 190$ – 380$ arasında olduğunu ve ayda yaklaşık olarak 5700$ – 11400$ kazanç sağladığını rahatlıkla görebiliyorsunuz.

 

Siz de bu kanalın ya da istediğiniz bir kanalın içeriklerini modelleyerek,

günde 1 adet yayınlanacak şekilde paylaşarak bu kazançları sağlamanız mümkün. Bu videoları yapabilmek için, öncelikle bir videolarını izleyelim. Altyazılarını ve sesini açtığınızda, konuşma metinlerinin önceden hazırlandığın ve sanki bir robot tarafından okunduğunu hissedebilirsiniz. Bunu denemek için videoda söylenen bir kısmı Google Translate de arattığınızda, aynı robotik sesi duyacaksınız. Yani siz de hazırladığınız içeriği Google Translate de okutarak, videonun ses kısmını oluşturabilirsiniz. Fakat biz içerik videonuzu kendinizin oluşturması taraftarıyız. 

 

Peki ses kısmını hallettik, fakat görüntüleri nasıl halledeceğiz sorusunu sorabilirsiniz.

Bunu da bilgisayarınıza indireceğiniz OBS Studio programı ile ücretsiz bi şekilde halledebilirsiniz. Telefon kullanıcıları da Google Play den indirecekleri AZ Screen Recorder uygulamasını kullanabilirler. Video üzerinden basit editler yapmak için de OpenShot ücretsiz yazılımını kolayca kullanarak, işlevsel düzenlemeler ve videolar yapabilirsiniz. YouTube kanalınızı geliştirmek ve rekabeti azaltmak için vidIQ Chrome eklentisini kullanabilirsiniz. VidIQ uygulamasının yaptığı işlere, SEO sonuçları,  video ve kanal analizleri, ve kullanılan etiketleri tüm diğer bilgileri görmeniz örnek olarak verilebilir. 

 

İçeriğimiz hakkındaki en detaylı bilgi ve uygulama örneğine YouTube Öğrenmeyi Seviyoruz kanalındaki videomuzdan ulaşabilirsiniz. İçeriğimizi okuduğunuz ve videomuzu izlediğiniz için teşekkür eder, sağlıklı günler dileriz. 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir