Retail Arbitraj Temelleri – Amazondan Para Kazan

Retail Arbitraj Temelleri – Amazondan Para Kazan

 

İnternetten para kazanma ve internetten ek gelir yaratma konusunda Amazon FBA programını neden kullanacağımızı ve Amazon FBA temellerini sizlerle daha önce detaylı bir şekilde inceledik. Amazon FBA sizler için önerdiğimiz bir aracı program olsa da bu program üzerinde uygulayabileceğiniz birden fazla ticaret modeli de bulunmakta. Bunlardan biri de sizlere daha önce detaylıca anlatmış olduğumuz Amazon arbitraj modelinin bir parçası olan Retail Arbitraj yani perakende arbitrajı. Perakende arbitrajının tüm detaylarını, yöntemini ve döngüsünü sizler için videomuzda inceledik. Siz de bu modeli kullanarak Amazon FBA programı aracılığıyla ek gelir yaratabilirsiniz.

Arbitraj Nedir? Amazon Arbitraj Nedir ?

Arbitraj farklı piyasalarda farklı rakamlardan işlem gören ürünlerin ucuz olan piyasadan alınıp pahalı olan piyasada satılmasıdır. Tüm ticaret piyasalarında uygulanabilen bu tekniği bizler Amazon.com üzerinde de uygulayabiliyoruz. Amazon’da satıcı olarak bu tekniği uyguladığımız modele de Amazon arbitraj adını veriyoruz. Bu modelde Amazon FBA avantajlarından yararlanarak Arbitraj modelini uyguluyoruz. Amazonu kullanıyor olmamızın amacı ise FBA in bize sağladığı avantajlardan yararlanmak ve ticaret ağımızı destekli bir şekilde kurmak.

 

Peki Retail Arbitraj yani Perakende Arbitrajı nedir ?

Amazon arbitraj modelinin bir parçası olan perakende arbitrajını diğer modelden ayıran tek özellik ürünlerin bulunma yöntemidir. Amazon online arbitraj modelinde ürünlerimizi bazı teknikler sayesinde internet üzerinden tespit edip satın alıyorken retail arbitraj yani perakende arbitrajı modelinde ürünler farklı bir yolla tespit ediliyor. Bu modelde Amazon FBA programında satışa sunacağımız ürünleri fiziksel mağazalar üzerinden direkt olarak fiziksel aramalarla tespit edip satın alarak satışa sunuyor olacağız. Retail arbitraj dahilinde ürünleri bulmamıza yardımcı olan programlar da mevcut. Programlar barkodlarını tarattığınız ürünlerin Amazon listelerini bulup fiyat ve kârlılık analizlerini yaparak sonuçları bizlere sunuyor. Fakat yine de ürünleri tek tek barkodlarından taratmanız gerekecek. Bu model de sizlere bahsettiğimiz diğer modeller gibi Amazon FBA programında uygulamanız için uygun, kurallar açısından tamamen elverişli ve dünya üzerinde yaygın olarak uygulanan bir model olarak sizlere sunuluyor.

Bu ve bunun gibi daha fazla para kazanma yöntemini Öğrenmeyi Seviyoruz kanalında bulabilir ve internetten para kazanma konusunda sizlere sunduğumuz onlarca farklı yöntem ve içeriğini inceleyerek internetten ek gelir elde edebilirsiniz 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir