Türkiye’den PayPal Hesabı Açma 2021

Paypal hesap açma işlemleri, bilindiği üzere şirketin Türkiye’deki faaliyetlerini durdurmasının ardından internet kullanıcıları tarafından oldukça karmaşık bir hâl almıştır. Zira online ödeme hizmetlerinden biri olan Paypal 2016 yılının mayıs ayından bu yana Türkiye’deki tüm faaliyetlerini durdurmuş ve bu platformda paraları bulunan kullanıcıların bakiyelerini banka hesaplarına transfer etmelerini istemiştir. Bu yazımızda Türkiye’den Paypal hesap açmak için neler yapmanıza dair detaylı bilgileri bulabilirsiniz.

Online ödeme sistemleri arasında en çok tercih edilen şirketlerden biri olan ve geçtiğimiz dönemde Türkiye’den de çok sayıda kullanıcı olan Paypal, müşterilerine sağladığı pratiklik, hız ve kullanışlılık ile hala dünya genelinde en çok tercih edilen ödeme sistemlerinden biri olarak kabul edilmektedir. Bu bağlamda her ne kadar Türkiye’de Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından gerekli yasal izinleri alamamaları sebebiyle faaliyetlerini durdurma kararı almış olsalar da Paypal pek çok Türk kullanıcı tarafından aktif olarak kullanılmaya devam edilmektedir.

Paypal Hesabı Açmak İçin Neler Gereklidir?

Paypal hesabı açmak için gerekli olan birtakım bilgiler bulunmaktadır. Söz konusu bilgiler olmadan Paypal hesabınızı aktif bir şekilde kullanmanız mümkün değildir. Dolayısıyla Türkiye’den Paypal hesabı açmak isteyen bir internet kullanıcısıysanız eğer;

 • Aktif olarak kullandığınız geçerli bir e-posta adresi
 • Aktif olarak kullandığınız geçerli bir telefon numarası
 • Posta adresi
 • Banka kartı veya kredi kartı hesap numarası

gibi bilgileri kayıt işlemlerinde belirtmeniz gerekmektedir. Bu bilgilere mevcut durumda sahipseniz vakit kaybetmeden Paypal hesabı açmak için neler yapmanız gerektiğine geçebiliriz.

Türkiye’den Paypal Hesabı Nasıl Açılır?

Türkiye’den Paypal hesabı açmak için birçok farklı yöntem bulunmaktadır. Ancak bu yöntemlerin pek çoğunda, küçük meblağlar kullanılarak para transferi ve ödene hizmetleri yapıldığından kullanıcılar tarafından alternatif yöntemler tercih edilmektedir. Düşük limitli işlemler yerine yüksek tutarlarda ödeme işlemleri yapabilmeniz için doğrulanmış Paypal hesabı açmanız gerekmektedir. Söz konusu doğrulanmış Paypal hesabı için de biraz ücret ödemeniz şarttır. Her ne kadar işin içine ödeme yapma kısmı girdiğinde tadımız kaçsa da Türkiye’den Paypal hesabı açma konusunda en garantili yöntemin bu şekilde olduğu göz önünde bulundurulduğunda küçük miktarda yapılan ödemeler teferruat olarak kalmaktadır.

Türkiye’den Paypal hesabı açabilmek için öncelikle birazdan anlatacağımız işlemlerde mutlaka bir “VPN” servisi kullanmanız tavsiye edilmektedir. Unlimited VPN’i bu noktada öneriyoruz çünkü İngiltere üzerinden PayPal’a bağlanmanız gerekmekte ve açılış işlemleri İngiltere üzerinden yapılacak.

 

Paypal Hesabı Açma Üyelik İşlemleri 1. Adım

Garantili Paypal hesabı açma üyelik işlemleri için birazdan açıklayacağımız adımları teker teker gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Bu bağlamda öncelikle paypal.com/us internet sitesine tarayıcınızdan giriş yapın.

 • paypal.com/uk (İngiltere) adresine giriş yaptıktan sonra,
 • Ana sayfa üzerinde “Sign up free” bağlantısına tıklayın.

Karşılaştığınız bu ekranda yer alan ilgili alanlara kişisel bilgilerinizi yazın. Bu adımların ardından “Sonraki” veya “Next” butonuna basarak bir sonraki adıma geçiş yapmış olacaksınız.

Paypal Hesabı Açma Üyelik İşlemleri 2. Adım

Paypal hesabı açma işlemlerinde ikinci adıma geçtiğinizde karşınıza sizden adres ve telefon bilgilerinizi girmenizi isteyen bir form ile karşılaşacaksınız. Bu alandaki ekranı kesinlikle rastgele bilgilerle doldurmayın. Bu şekilde bir işlem yapmanız halinde üyeliğiniz geçerlilik kazanmayacaktır. Bu nedenle Türkiye’den aldığınız üyeliği yasal bir şekle uydurabilmek adına;

 • https://www.ukpostbox.com/address/rent-london-post-address
 • 12 ödeyerek tek seferlik bir sokak adresi satın alın.

Her ne kadar pahalı bir işlem gibi gözükse de garantili Paypal hesabı açabilmek adına bu işlemi yalnızca bir kereliğine yapmanız gerekmektedir.

Adres hizmetini satın aldıktan sonra bir de İngiltere üzerinden mesaj işlemlerinde kullanabileceğiniz bir telefon hattına ihtiyaç duyacaksınız. Bu nedenle İngiltere üzerinden yalnızca kendi adınıza kayıtlı telefon hattı alabilirsiniz. Söz konusu telefon hattı her ne kadar fiili bir hat olmasa da bu tür işlemlerde yasal olarak kullanabileceğiniz bir telefon numarası olmaktadır. TextU veya TextMe gibi programlar sayesinde yasal telefon numarası satın alabilirsiniz ve PayPal doğrulama işlemlerinizi gerçekleştirdikten sonra satın aldığınız telefon numarasını kullanmayı bırakabilirsiniz.

Paypal Hesabı Açma Üyelik İşlemleri 3. Adım

Garantili Paypal hesabı açma üyelik işlemlerinde 3. adım olarak kendi adınıza satın aldığınız adres ve telefon numarası bilgilerini Paypal üyelik formunda ilgili alanlara girmeniz gerekmektedir. Tüm bilgileri gerçeğine uygun olarak doğru ve eksiksiz bir biçimde girdikten sonra, ekranda yer alan;

 • Kullanıcı Sözleşmesi ve Gizlilik Politikası’nı onayladığınıza dair kutucuğu işaretleyin.

 

Bu işlemin ardından devam diyerek bir sonraki adıma geçebilirsiniz.

Paypal Hesabı Açma Üyelik İşlemleri 4. Adım

Yasal Paypal hesabı açma üyelik işlemlerinde bir sonraki adımda karşınıza telefon numaranızı onaylamak isteyip istemediğinize dair bir işlem menüsü çıkacaktır. Burada dilerseniz adınıza kayıtlı telefon numarası ile Paypal hesabınızı onaylayabilirsinizi. Bu sayede Paypal hesabının garantili olması için gerekli olan “Numara Doğrulama” işleminden tek bir hamle ile sıyrılmış olursunuz. Dolayısıyla Paypal hesabınız kendi adınıza kayıtlı telefon numaranız ile eşleştirilmiş olacaktır.

Paypal Hesabı Açma Üyelik İşlemleri 5. Adım

Paypal hesabı açmak için üyelik işlemlerinde bir sonraki aşamada mail onayı yani adınıza kayıtlı e-posta adresi ile üyelik onayı yapılmalıdır. PayPal’a kayıt olduğunuz mail adresinize gelen mail ile onaylamanız gerekmektedir.

Paypal Hesabı Açma Üyelik İşlemleri 6. Adım

Kalıcı Paypal hesabı açma üyelik işlemlerinde 6. adım, adres doğrulaması ve telefon doğrulaması yapıldıktan sonra banka hesabı doğrulamasını içermektedir. İşte bu adımda bir başka sitenin yardımına daha ihtiyaç duyulmaktadır. Bu noktada kendi adınıza kayıtlı dijital banka hesabı açabilmek için;

 • TransferWise’a kayıt olun
 • Kayıt olduktan sonra sırasıyla ;
 • İngiltere banka hesabı açın (20 İngiliz Pound’u yollamanız gerekli banka hesabı açılışı için)

Banka hesabı açılışı esnasında sizlerden kimliğinizi yüklemenizi isteyecektir kişi doğrulaması yapmak için bu adımı tamamlayın ve banka hesap açılışı için 20 Pound yollamanız gerekli hesap açıldıktan sonra yatırdığınız parayı tekrar geri çekebiliyorsunuz.

Paypal Hesabı Açma Üyelik İşlemleri 7. Adım

Yüksek limitli Paypal hesabı açma üyelik işlemlerinde bir sonraki adım, daha önce yarım kalan Paypal hesabınızın tamamen doğrulanmasını sağlamaktadır. Bu aşamada Paypal hesap açma işlemlerini tam anlamıyla doğrulamak için banka hesabı kısmına giriş yapılması gerekmektedir. Bu bölüme giriş yapılabilmesi için şu aşamaları takip edebilirsiniz:

 • > Wallet,
 • > Link a card or bank
 • > Link a bank account

Sırasıyla bu işlemleri yerine getirdikten sonra karşınıza Routing ve Account number numaralarını girmenizi isteyen bir ekran çıkacaktır. Bu ekrana da doğru bilgilerin girilmesi Paypal hesabının garantili ve kesintisiz olarak kullanılabilmesi adına önemlidir. Dolayısıyla önce TransferWise hesabınıza yani dijital banka hesabınıza giriş yaparak aşağıdaki gibi kendi banka bilgilerinizi ilgili alanlara girin. Bu noktada banka ekranları karşınıza çıktığında mutlaka diğer bankalar seçeneğini işaretleyin. Tüm bu aşamaları gerçekleştirdikten sonra Paypal hesabınızda aktif banka hesabınız da onaylanmış olacak. Banka hesabınızın onaylanma sürecinde hesap bilgilerinizi girince PayPal TransferWise hesabınıza 0,01 Pound yollayacak ve yollanan paranın yanında PayPal için doğrulama kodu olacak o kodu PayPal’da banka hesabı onaylama kısmına girmeniz ve onaylamanız gerekmekte.

Paypal Hesabı Açma Üyelik İşlemleri 8. Adım

Paypal hesabı açarken üyelik işlemlerinde son olarak kredi veya banka kartı doğrulaması yapmanız gerekmektedir. Bu noktada;

 • getbarter.com adlı internet sitesine giriş yapın,
 • Üye olduktan sonra 1 dolar ödeyerek, ön ödemeli sanal kart sahibi olabilirsiniz.
 • Ödediğiniz 1 dolar kart bakiyenizde bulunmaktadır.

Paypal Hesabı Açma Üyelik İşlemleri 9. Adım

Paypal hesabı açma üyelik işlemlerinde son adım, ön ödemeli kartınızı, wallet sekmesinden debit card olarak eklemenizle tamamlanmaktadır. Bu noktada pasaport onayı dışında tüm üyelik kontrolleri ve doğrulamaları yapmış bulunmaktasınız. Paypal hesabınıza kendi kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yaptığınızda hesabınızın güvenilir ve garantili bir şekilde kullanılabileceğini şu grafik ile görüntüleyebilirsiniz.

Bu resimde görüldüğü gibi Paypal hesabınızın güvenilir olması için 4 farklı doğrulamadan geçtiği ortadadır. Bu sayede 25 bin dolar tutarına kadar yapılan tüm ödeme işlemlerinizi, Paypal hesabınızı kullanarak güvenle yerine getirebilirsiniz. Paypal hesap açma işlemleri bu şekilde sonuçlandırılmaktadır.

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir